Recenze na knihu Dcera

27. srpna 2016 v 14:48 |  Knihy
Ahoj, tady je moje další recenze na knihu Dcera.:)
Dcera
Základní informace:
Název: Dcera
Autor/ka: Kiera Cassová
Originální název: The Heir
Počet stran: 319
Série: Selekce
Díl: 4.
Vydání: 1.
Překlad: Jana Montorio Doležalová
Cena: cca 215 Kč
Tak tenhle díl se odehrává o dvacet let později, po nástupu Americy a Maxona na trůn. Kasty už neexistují, což je dobře. Je v něm vypravěčkou jejich rozmazlená osmnáctiletá dcera Eadlyn!:D Ano, ona má nastoupit na trůn, a ano, musí si vybrat manžela v Selekci. Jenomže jí se to nelíbí. Určitě by zvládla řídit celou zemi sama, ale America a Maxon (budu psát už jen rodiče, ano?:D) chtějí, aby Eadlyn našla opraavdové štěstí jako oni. Tak tedy na to přistoupí, aby rodičům ulehčila trápení, jelikož se lidé bouří a oni musí něco vymyslet, takže má pánská Selekce dva účely: najít Eadlyn manžela a být zastíracím manévrem. No jo, hrůza.
Shrnutí: Eadlyn si musí vybrat manžela v Selekci a není z toho vůbec nadšená (což by každá jiná žena či dívka byla), snaží se dokázat, že umí vládnout sama. Prostě, kdo četl předchozí dva díly, scénář se skoro opakuje ale stejně a zároveň jinak.:)
Moje pocity: Kniha je docela nabitá emocemi Eadlyn, která se je snaží nedávat najevo. Eadlyn mi zároveň připadá jako trochu rozmazlená, ale taky silná a chytrá. Z knihy jsem byla napoprvé zklamaná, ale když jsem ji přečetla napodruhé, víceméně jsem pochopila Eadlyn líp.:)
Hodnocení: Knihu (zvláště Eadlyn) jsem pochopila více až napodruhé, napoprvé toho bylo moc. Kdyby nebylo krásné obálky a skvělé autorky, kniha by dopadla mnohem hůř. Takže dávám čtyři a půl hvězdiček z pěti.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Pokud jsi byl/a na mém blogu, klikni!

Klik

Komentáře

1 Emo Emo | E-mail | Web | 28. srpna 2016 v 14:39 | Reagovat

Ta kniha vypadá moc pěkně budu si jí muset přečíst

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama