Recenze na knihu Modrá krev

29. září 2016 v 20:08 |  Knihy
Jelikož celá patologie (doufám, že to mám správně napsané) Selekce nedovyšla (chybí mi už jen The Crown) ještě nedovyšla, budu psát o nějakých jiných knihách.:)

Modrá krev

Info:
Název: Modrá krev
Autor: Thomas Brezina
Originální název: Princess Pia
Série: Dívčí tajemství
Díl: 3.
Vydání: 2.

Anotace:

Dokáže oživit minulost. Je jiná a zvláštní...
Viktorie odjíždí na jazykový pobyt do Anglie. Snobská dcera jejích hostitelů se na první pohled tváří mile, ale svým přátelům ji líčí jako husičku, které čouhá sláma z bot. Viktorie se cítí osamělá a nešťastná. Vidí, že okolí o ni nestojí a dává jí to najevo.
Když se jí dostane do ruky starý deník, který si před více než sto lety psala princezna Philippa, vše se změní. Viktorie se ocitá v její kůži a začíná odhalovat strašlivé tajemství, které je v deníku ukryto. Zdá se jí to, nebo se skutečně přenesla do minulosti a stala se součástí jakéhosi ďábelského plánu?


Proč jsem si knihu vybrala?
Knihu jsem sice četla v prvním vydání Princezna Viktorie, ale to ničemu neškodilo. I kvůli obálce, vzadu za tou zrzkou (očividně Viktorie) je princezna (očividně Philippa) ačkoli se říká "nesuď knihu podle obalu". Líbila a zaujala mě i anotace, ze série je tam jedna aspoň trochu normální dívka. Když knihu otevřete, najdete tam úryvek z poslední třetiny knihy. A jelikož je jedna kapitola vyprávěna z pohledu Viktorie a další zase z pohledu "pana tajemného", je to skvělé, protože ještě jen u Doteku anděla mě to baví, jinde mě to vůbec nebere. Žánr YA mě baví taky a ještě fantasy a romantika mě zajímají, tak to byla pověstná "trefa do černého".

Co mě v knize zaujalo/bavilo?
Líbilo se mi, jak tam Viktorie četla deníky Philippy. Četla jsem je dokonce radši než celou knihu, byl tam jiný příběh, a potom byl zajímavý dopis. Líbilo se mi tam vše.:)Podle mě byly deníky psané sice v jiné době i měly odlišný příběh, ale nebojte, do příběhu Viktorie se vrátíte jako po másle.:D

Co se mi v knize nelíbilo?
Celkově mě tam nebavilo skoro nic, kniha se mi velmi líbila. Snad jenom to, že Sandro byl až příliš náladový, neměla jsem ho moc ráda, ale pak byl milejší.:) Knihu jako takovou bych prodloužila o dvě stránky, konec mi přišel příliš otevřený.

Moje pocity: Viktorie mi byla sympatická a taky se mi líbilo, že si kniha udržela napětí po celou dobu čtení. Je to spíše čtení pro dívky, takže kluci na ni nemaj co sahat.:) Některé části byly tak vtipné, že jsem při čtení hrozně smála.:)

Hodnocení: Pět hvězdiček z pěti

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Baryn Baryn | Web | 30. září 2016 v 1:43 | Reagovat

Jé super, další typ na knížku :D Už mi dochází Nesbo, tak hledám, po čem bych sáhla. Myšlenka, že se skrze deníky princezny přenese do minulosti se mi neskutečně líbí. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama