Recenze na knihu Kočičí gen

12. listopadu 2016 v 13:32 |  Knihy

Kočičí gen

Autor: Thomas Brezina
Originální název: Katie Cat
Název: Kočičí gen
Díl: 1.
Série: Dívčí tajemství

Anotace: Dokáže vidět ve tmě. Je jiná a zvláštní....
Katie je patnáct let a po smrti rodičů bydlí s babičkou a strýcem na
malém ostrově. Její, do té doby poklidný život, se však začne
komplikovat. Dějí se totiž divné věci. Kdykoli se ocitne v ohrožení, zježí se jí vlasy, daleko lépe slyší a pohybuje se mrštně jako šelma. Ukazuje se, že kromě lidských genů má v sobě i kočičí geny. Všechno se najednou obrací na ruby. Babička je obviněna z vraždy a Katie zjišťuje, že po smrti rodičů není vše tak, jak si až dosud myslela. Napínavý příběh o lidech, kteří jsou na první pohled obyčejní, ale ve skutečnosti skrývají obrovské tajemství...

Co se mi v knize líbilo a proč jsem si ji vybrala?
Knihu jsem si vybrala pro kránou obálku a kvůli tomu, že mě též zaujala anotace (obsah). Bylo i fajn si číst o dívce, která má kočičí schopnosti a kočičího kamaráda. Kapitoly měly tak super názvy, třeba Ústřicové dny, Laura atd. Dostali jsme se do světa a atmosféry jednoho ostrova, na kterém Katie žije. Knihu jsem ocenila i proto, že ji napsal německý autor, který dokázal vystihnout pocity, myšlenky a nálady patnáctileté dívky. Sice jsem knihu četla ve 4. třídě, ale chápala jsem ji a líbila se mi. Čekala jsem sice pevnou vazbu, ale paperback taky nezklamal. Nadchl mě i styl psaní, protože sice nevypráví hlavní hrdinka Katie, ale třeba tam bylo napsané Katie si pomyslela, podívala se do zrcátka a tak dále.
Celkově skvělý dojem už od první kapitoly. :)

Najednou ztuhla. Ucítila za sebou nějaký pohyb. Zadržela dech a naslouchala. Do uší jí doléhaly zvuky, jaké ještě nikdy neslyšela. Cítila kradmé kroky a tiché šustění. Nad ní přeletěl pták a ona slyšela údery jeho křídel.

Co se mi v knize nelíbilo/nebavilo?
Kniha mě celá bavila, jen co bych jí trochu vytkla je, že když se začtete do druhého dílu, tak tam je třeba mezi tím něco a to bylo např. V hotelu si ji vyfotila. Třeba ta scéna tam nebyla, ale jinak to je vše. :)

Komu bych knihu doporučila?
Holkám, které mají rády kočky a dobrodružství.:) Takže pokud hledáte knihu pro holku, tahle a celá série ji nejspíše bude bavit.:)

Moje hodnocení?
Pět hvězd z pěti...To platí pro celou sérii!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tanja Tanja | Web | 13. listopadu 2016 v 7:49 | Reagovat

Mám něco podobného pro dceru, o této knize nevím, pohledám...

2 myfairfavourite myfairfavourite | E-mail | Web | 13. listopadu 2016 v 8:45 | Reagovat

[1]: Aha, a jaká to je? :) Teď na zimu hledám knižní zásoby na tmavé večery. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama