Život ve tmě

12. února 2017 v 12:30
Ahoj, dnes je tu téma týdne a tak vám k tomu něco napíšu. Život ve tmě. Když tohle řeknete, vybaví se několik pojmů a tmě synonymum. Synonymum bývá v temnotě, a to znamená v smůle. Já jsem žila ve školce svým způsobem v temnotě nebo tmě, jako mořský živočich. Proč? Děckám se asi nelíbilo moje jméno=Marcela, a navíc jsem byla i malinko baculatá. Přesto jsem se dokázala z té temnoty vytáhnout. Dnes o tom píšu. A je mi i líp, tyhle vzpomínky mám v živé paměti, ale jsem za ně ráda. Proč? Poučila jsem se, a navíc zatímco ostatní si hráli, já si kreslila a zdokonalovala se. Dnes kreslím asi nejlíp za třídy a za to může život ve školce. Teď jdeme dál. Spousta lidí říká, že žije v temnotě. Mají smůlu, ale když se situace zdá beznadějná, vše se může jen zlepšit. Jednou jsem o tom našla v časopisu Vlasta článek a tam bylo, že si stačí přečíst knihu, kde je to, co vás trápí a najdete tam řešení! :) Což mi přijde naprosto super, že věci jsou někdy tak snadné na vyřešení, ale vypadají hrozně a komplikovaně. Pár mých rad je:1. Piš si záznamy/deník-utřídíš si myšlenky, pocity a pojmenuješ to, co tě trápí. Pokud se ti v budoucnu stane něco podobného, v deníku (pokud jsi to tam psala) najdeš i to, jak jsi celou situaci zvládla a dostala se z ní. Možná se ale i svým trablům za pár let zasměješ (přece jen, nebylo tak hrozné, když ti máma odmítla pomoct s barvením vlasů a tys měla místo blond zrzavou-stejně ti pak slušela víc).

2. Obklop se kamarády či prostě společností-člověk je sociální tvor, má rád (i když jsi intovert, tak přece jen sejdeš za sestrou do pokoje jí pomoct s úkolama) společnost. A ta je i super, když se musíš odreagovat a přijít na jiné myšlenky. Přece jen, něco je na tom, že ženy mají kamarádky a drbou o všem-kdykoli a kdekoli.

3. Relaxuj-co může být lepšího než vana plná bublinek, pleťová maska a nějaká ta knížka? Pokud máš vanu, ,,nalož" se do ní, ale pokud ne, tak se alespoň na peeling a masku zmůžeš, ne? A co ten román, co se na něj práší? Nebo ten film, co tě tak baví, ale nemáš furt čas se na něj podívat? Ten román si přečti, na film se koukni a uvidíš, jak ti to pomůže. Fajn je se i takto rozmazlovat-uvař si horkou čokoládu, sladkou jak cumel-prostě tak, jak ji máš ráda. Uvidíš, že jakmile začneš něco, co ti udělá dobře a bude tě to bavit, tak se ti vrátí dobrá nálada a chuť do života.

4. Choď ven-ve městě se dá chodit do parku, na vesnici na procházky přírodou. Vem si s sebou foťák nebo mobil, klidně i blok a pastelky, a zkus najít, co se ti na tom a tom líbí, co je podle tebe hezké a co by se ti líbilo. Vyfoť to nebo namaluj, rozhodni si to sama za sebe-jdi klidně sama.

5. Měj se ráda-napiš si své přednosti a to, co se ti na sobě líbí, ať už jsou to modré oči, upravené nehty či hezká postava. Jak řekla Em Fjord (My pale skin)-Jsi krásná a je jedno, jaké máš chyby!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama