Hranice normálnosti

13. května 2017 v 9:28 |  Téma týdne
Hm, jelikož už jsem se na blogu flákala dost dlouho (tak co, psala jsem a píšu na Wattpad!) tak mě napadlo zase něčím blog oživit.

Hranice normálnosti, to už zní samo o sobě zapklitě. Fajn, jelikož jsem alergická na hrubky a chyby v knihách (zejména v těch vydaných, ale i na těch na Wattpadu), rozhodla jsem se vám se tady trochu vylít ze svých emocí.
Na Wattpadu jsou povětšinou holky, zatím jsem narazila na jednoho kluka, co píše. JEDNOHO! No, aspoň je vidět, že spíš holky jsou takové kreativní a nebojí se svoje práce publikovat veřejně a i ten kluk, protože kluci spíš rádi hrají hry než aby psali (jó, pánové, to už vás víc píše blogy). Ale teď se trochu podíváme na některé mladší slečny, které tam píší. Většinou mají hezké náměty na příběhy, vážně, tak třeba dcera mafiána se má vdát za někoho, koho ani nezná, ale když tam najdu nějakou chybu (ehm, umila si vlasy už není nepřehlédnutelné), kord když to Wattpad i sám upozorňuje jako ve Wordu (červeně podtrhne). Někdy mě to štve, např. u jména Damon nebo u jiných jmen, ale takovéhle chyby nedělám. Vždycky se mi to ukáže a já si spravím překlep nebo chybějící písmenko ve slově. Zpátky ale k těmto mladším slečnám. Ta, která psala výše zmíněnou chybu ale dokázala moc hezky rozepsat příběh, tak jsem jí napsala, co by se dalo zlepšit a tak. Nápad jsem jí pochválila a jelikož vždycky follow (sledování) oplácím, těším se na další část (byla to jen jedna kapitola :D). Podívejme ale na další. Moje spolužačka našla Wattpad před cca měsícem a chlubí se tím všude, že tam čte a podobný věci. Nevím, jak se tam jmenuje, ale chtěla bych někdy zabrousit na její profil. Já Wattpad našla asi v páté třídě a dlouho jsem byla neaktivní, prostě jsem na něj zapomněla a ani jsem nic nepsala. Poslední dva měsíce tam píšu celkem hodně a jsem na Wattpadu každý den. To je rozdíl, co? Ona by kritizovala nějaké knihy, co by byly fajn, ale myslím, že sama by nic napsat nedokázala. Jako, netvrdím, že já píšu ukázkově, to ne, ale asi i líp než ona. Hodně jsem se toho naučila a hodně mě to psaní baví. A vlastně i díky jedné úžasné osobě píšu dál, je jedna z tohoto blogu a moc jí děkuju.
Ale teď zpět k těm Wattpaďáckým chybám v pravopise. Vadí mi tam prostě a vždycky budou. Takže rada pro všechny: pokud si nejste jistí, vyhrabějte pravdidla českého pravopisu, klidně si i slovo napište do vyhledávače, odůvodněte si to, najdětě si to na netu, když už tam jste nebo se prostě zeptejte. Není to trapné, to vůbec ne, prostě si jen nejste jistí a prostě se ptáte. Jakmile si to totiž zafixujete, budete o něco chytřejší a jistější. Po nějaké době už si nebudete skoro muset ani hledat slovo v pravdidlech a prostě si užívat psaní bez chyb (a pozitivních komentů kromě kritiky ;-)). To bylo z dnešního filozofického článku vše, mějte se krásně a ahoj!
Marci ♫
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Pokud jsi byl/a na mém blogu, klikni!

Klik

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 13. května 2017 v 9:35 | Reagovat

Já osobně Wattpad vůbec neznám, ale pravopisné chyby mi hodně vadí... :-)

2 Svatá celebrita Svatá celebrita | E-mail | Web | 13. května 2017 v 9:58 | Reagovat

Problém s padělky není nový, je zde už dlouho, internet je pro padělatele ideálním prostředím a tak je zaplaven padělky, které vypadají jako originály, mnozí lidé si na internetu padělají i virtuální profil a vystupují po nějakým hodnotným originálem. Jelikož jsou lidi hloupí rozmazlení pubertální mamánci, tak jsem se stal pro tyto rozmazlené pubertální mamánky svatou celebritou, která jim pomůže k tomu, aby už nebyli rozmazlenými pubertálními mamánky, z tohoto díla je spatřena svatá celebrita.

3 un-ordinary-girl un-ordinary-girl | 13. května 2017 v 10:01 | Reagovat

Pravopisné chyby mi vadí i tady na blogu.cz , kdy někdy není správně ani jedno slovo ze článku. Kdyby si to ten dotyčný, co psal ten článek přečetl, bylo by to o dost lepší a ten článek by měl více kladných hodnocení

4 Myfair favourite Myfair favourite | E-mail | Web | 16. května 2017 v 20:07 | Reagovat

[1]:Tak to máme stejné, s těmi chybami. :P

[2]:Silný proslov, kámo.

[3]: Máš naprostou pravdu. Na ten blog se podívám.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama