Recenze-Oko za oko

11. června 2017 v 7:48 |  Knihy

Oko za oko


autorky: Jenny Hanová, Siobhan Vivianová
originální název: Burn for Burn
nakladatelství: CooBoo
počet stran: 266
ISBN: 978-80-7544-283-3
Díl: 1.
Série: Oko za oko

Anotace:
Ostrov Jar není jen idylické místo na dovolenou, ale to vědí pouze ti, co na něm žijí. Kat, Mary a Lillia chodí na střední školu, ale to je asi to jediné, co mají společného… tedy kromě touhy pomstít se. Pomstít se těm, kteří je šikanovali, vysmívali se jim a udělali jim ze života peklo. Špatné věci se totiž stávají i hodným holkám.

KAT už má dost toho, jak ji její bývalá nejlepší kamarádka ponižuje.

LILLIA klukům vždy věřila, ale tomu je konec. Ne potom, co se stalo tohle léto. A rozhodně to nenechá jen tak.

MARY ostrov před šesti lety opustila kvůli klukovi. Ale vrátila se a chce, aby ten, co jí kdysi ublížil, taky trpěl.

Žádná z dívek by se sama nedokázala bránit, ale dohromady… dohromady jsou schopné čehokoli.

Děj: Na ostrově jménem Jar, který je tak malý, že se zná každý s každým, je jen jedna střední škola, kam chodí naše tři hlavní hrdinky. V knize se střídají pohledy jak Kat, tak Mary i Lilie. Všechny tři hlavní hrdinky se ani moc neznají (až tedy na Kat a Lilii, ale o tom později) a když se proto rozhodnou pomstít těm třem osobám, které jim něco udělaly, tak se tajně spolčí a každé té osobě se nějakým způsobem pomstí.

Můj názor: Kniha se četla hezky, pohledy se střídaly tak, abychom poznali všechny osoby, které se tam vyskytují. Nejvíc mě ale bavil pohled Mary, která se na ostrov vrátila, jelikož si zažila opravdu ošklivou minulost-byla šikanovaná kvůli váze jedním klukem a tomu se rozhodne pomstít. Je taková uťáplá, ale milá a nesobecká dívka, rozhodně ji mám nejraději. Pak byla Kat, to byla taková rázná a dejme tomu "zlobivá" holka. Kat byla rozhodně upřímná, nebojácná a vlastně ona je dala všechny tři dohromady (ale Mary je držela spolu). Kat se chce pomstít své bývalé nejlepší kamarádce Rennie, protože Lilia se na ostrov přistěhovala a tak Rennie začala trávit čas s ní, ale jelikož Kat umírala máma, Kat potřebovala oporu. Ale Rennie se začala bavit s Lilií a od té doby a malého incidentu, kdy Kat řekla Rennie upřímně o jejím nosu po plastice, že je odporný, se spolu už nebaví. Ale Lilia se s Rennie baví doteď. Kapitoly, kde vyprávěla Lilia, byly pro mě nejméně zajímavé. Lilia byla taková...no, občas neochotná plnit nějaký ty pomsty Kat a Mary, protože všichni lidé, kterým se chtěly všechny tři pomstít, patřili mezi Liliiny přátele. To kdybych potkala další dvě holky na střední a stalo se nám to, že jsme se chtěly někomu pomstít, určitě bychom se spolčily, jako v téhle knížce.S vyplazeným jazykemKniha končí zvláštně otevřeným koncem, protože další dva díly vyjdou. Druhý vyjde 13. 8. 2017 a třetí 27. 12. 2017. Už se na ně hrozně těším, protože by mě zajímalo, o co tam dalšího půjde.

Obálka:
Úryvek:
Z pohledu Mary: Vůbec nemám vědomí o čase, ale už tady potmě ležím aspoň několik hodin, Třeštím oči a v tílku a šortkách od pyžama ležím na peřině. Jsem sice unavená a mám pocit, že jsem se pořádně nevyspala už kolik nocí, ale stejně se mi nedaří usnout. Jako bych zapomněla, jak se to dělá. (28. kapitola, strana 192)
Z pohledu Kat: Válím se na posteli a dívám se na notebooku na film. Vtom se ozve zaťukání na okno. Na jeden šílený okamžik mě napadne, že by to mohl být Alex. Shep leží stočený na hromádce vypraného prádla, sotva zvedne hlavu. Pes jeden pitomej. Seskočím z postele a jdu okno otevřít. Není to Alex, ale Lilia. (27. kapitola, strana 184)
Z pohledu Lilie: V pondělí ráno rozdává pan Peabody během třídnické hodiny hlasovací lístky na podzimní ples. Předtištěná jména nejsou nijak překvapivá. Je tu Rennie, předem jasná vítězka. I kdyby nerozjela tak usilovnou kampaň, měla by to v kapse.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 12. června 2017 v 21:06 | Reagovat

Poptám se po knížce v knihovně!!

2 Myfair favourite Myfair favourite | E-mail | Web | 14. června 2017 v 6:13 | Reagovat

[1]:Snad ji budou mít. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama