Back to school-čtenářský deník

2. září 2017 v 8:37
Ano, škola se blíží a my, co do ní chodíme, tam prostě musíme, a tak mě napadlo, že vám sem hodím něco do literatury, konkrétně o čtenářském deníku.

Proč si ho psát?
No, budete vědět, co jste přečetli a navíc můžete nachytat pár bodů navíc, pokud vám hrozí blbá známka. Takže si v podstatě šplhnete a nemusí jít o zrovna tlusté knihy, klidně i tenčí knížky nebo, pokud těm hmotným neholdujete, si čtěte e-knihy. Nějaké se dají stáhnout i zdarma na ulozto.cz a to celé.

Kde ho mít?
Pokud musíte mít ČD v nějakém sešitě, kupte si nějaký pěkný nebo si ho ozdobte. Hezký design dobře namotivuje k psaní do něj, a pokud nechcete nic kreslit nebo tak, podívejte se na nějaké obrázky na internetu, vytiskněte si je, naaranžujte a přilepte. Jednoduché a efektivní. Nebojte si s tím vyhrát.
Další možnost jsou desky, do kterých se dají dávat ty eurofolie a v nich máte mít papíry s těmi knihami. Desky si klidně taky ozdobte, ale nezapomeňte na jméno.

Co psát do informací o knize?
Tam se většinou píše autor/ka, název knihy v originále, pak ISBN, nakladatelství, počet stran a případně počet kapitol. Je to individuální, já mám vzorový formulář takhle:


Název knihy
autor/ka:
originální název:
český název:
počet stran:
počet kapitol:
ISBN:
Nejdelší kapitola: (nepovinné)
Nejkratší kapitola: (nepovinné)
Nakladatelství:
Díl:
Série:
Žánr:
Film/Seriál: (Jestli existuje, tak jméno, pokud ne, políčko proškrtnu)
Anotace:Děj:

Moje hodnocení:
Nepovinné tam píšu proto, že se mi to nechce psát.
Klidně si to zkopírujte, ale použijte jen pro sebe!
Pak si ještě tisknu zmenšeninu obálky knihy, kterou tam nalepím a ještě tam píšu ukázku (stačí jen krátká, např. menší odstavec nebo pět vět). Doporučuji si knihy napsat do nějakého menšího sešitu, kde si stručně nastíníte, o čem to je a můžete se vrhnout na další knihu. Mně to začalo dokonce i bavit, si to zapisovat, protože jen doplním kolonky a ručně psát mě to nebavilo. Příště přidám i fotky, aby jste viděli, jak to vypadá.

Tento článek jsem psala já, jen jsem ho sem zkopírovala, abych ho nemusela psát znovu, takže komantáře typu "Kopíruješ" si nechte pro sebe!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama